<a href=_post-style-1.html lorem urna, mollis hendrerit lacinia vitae, suscipit non ante</b></a><p> Hyrja ne BrauHaus </p> <a href=_post-style-2.html urna lectus, tempus vel gravida eu, luctus et diam</b></a><p> Hyrja ne BrauHaus </p> <a href=_post-style-3.html id lacus sodales turpis feugiat tincidunt</b></a><p> Kazanet ku zihet birra - ju mund te shihni procesin </p> <a href=_post-style-4.html fermentum cursus dolor, ac fermentum nulla ultrices sed</b></a><p> Pamje nga fabrika BrauHaus te cilen mund ta shikoni nese vini ne Restorant - Birrari BrauHaus </p> <a href=_post-style-5.html hendrerit rutrum nulla, eu rutrum tortor sagittis vel</b></a><p> Pamje nga Fabrika  ketu prodhohen birrat tona </p> <a href=_post-style-5.html hendrerit rutrum nulla, eu rutrum tortor sagittis vel</b></a><p> Te BrauHaus sherbejme vetem birre te fresket </p> <a href=_post-style-5.html hendrerit rutrum nulla, eu rutrum tortor sagittis vel</b></a><p> Pamje nga restoranti  </p> <a href=_post-style-5.html hendrerit rutrum nulla, eu rutrum tortor sagittis vel</b></a><p> BrauHaus Pub </p> <a href=_post-style-5.html hendrerit rutrum nulla, eu rutrum tortor sagittis vel</b></a><p> Pamje nga ambjenti i femijeve </p> <a href=_post-style-5.html hendrerit rutrum nulla, eu rutrum tortor sagittis vel</b></a><p> Pamje nga ambjenti i femijeve </p> <a href=_post-style-5.html hendrerit rutrum nulla, eu rutrum tortor sagittis vel</b></a><p> Birrat e BrauHaus </p> <a href=_post-style-5.html hendrerit rutrum nulla, eu rutrum tortor sagittis vel</b></a><p> Birrat gati per tu servirur </p> <a href=_post-style-5.html hendrerit rutrum nulla, eu rutrum tortor sagittis vel</b></a><p> Pretzel per te shoqeruar birren tuaj </p> <a href=_post-style-5.html hendrerit rutrum nulla, eu rutrum tortor sagittis vel</b></a><p> Djathe i bardhe furre </p> <a href=_post-style-5.html hendrerit rutrum nulla, eu rutrum tortor sagittis vel</b></a><p> Patatina shtepie per te shoqeruar birren tuaj </p> <a href=_post-style-5.html hendrerit rutrum nulla, eu rutrum tortor sagittis vel</b></a><p> Sallata te fresketa  </p> <a href=_post-style-5.html hendrerit rutrum nulla, eu rutrum tortor sagittis vel</b></a><p>Pizza BrauHaus e pjekur ne furre druri </p> <a href=_post-style-5.html hendrerit rutrum nulla, eu rutrum tortor sagittis vel</b></a><p>Salcice  </p> <a href=_post-style-5.html hendrerit rutrum nulla, eu rutrum tortor sagittis vel</b></a><p> Pule Derri Bavarian Style </p> <a href=_post-style-5.html hendrerit rutrum nulla, eu rutrum tortor sagittis vel</b></a><p> Pjata BrauHaus </p> <a href=_post-style-5.html hendrerit rutrum nulla, eu rutrum tortor sagittis vel</b></a><p>Strudel me akullore  </p>

 

Mirësevini në BrauHaus

 

Mirësevini në një birrari të vërtetë; BrauHaus.

Themelet dhe muret e kësaj ndërtese qëndrojnë mbi një truall me histori shumëngjyrëshe. Shumë kohë më parë, në këtë zonë pranë lumit Lanë, mbahej pazari i famshëm i Shën Gjergjit që grumbullonte njerëz nga gjithë zonat përreth dhe jo vetëm, prania e ujit e bënte vendin, një pikë të preferuar ndalimi edhe për karvanet e ndryshme, duke e kthyer vendin në një panair të vërtetë, festë, kakofoni ngjyrash e shijesh nga ku ngeli dhe emri Shallvare. Larmi ngjyrash, dekori dhe shijesh përpiqemi t‘ju ofrojmë në ambjentet e Brauhaus.

Ju mirëpresim!

 
Llojet e birres
BJONDE

birra bjonde
“Hell” është fjala gjermanisht “E çelët”, ngjyra e artë karakteristikë e kësaj birre me 4,7-5,4% alkol i jep dhe emrin....

Me teper

E KUQE

birra e kuqe
Kjo birrë me fermentim të poshtëm u krijua fillimisht më 1841 dhe filloi kështu dhe rrugëtimin e saj të sukseshëm në botë....

Me teper

E TURBULLT

birra e turbullt
Cilësia e kësaj birre Bavareze me fermentim të lartë, është specialitet unik i Austrisë. Normalisht weizenbier përgatitet me një proçes të shkurtër fermentimi...

Me teper

go back to the top

go back to the top